NATEČAJ EVROPA V ŠOLI 2021/2022

Naša šola že nekaj let sodeluje na natečaju Evropa v šoli, ki ga koordinira Zveza prijateljev mladine Slovenije. Letošnja tema je bila »BREZ MODRE NI ZELENE, BREZ VODE NI ŽIVLJENJA«. Na natečaju je sodelovalo 8117 učencev in dijakov. Tudi učenci naše šole so pri pouku likovne umetnosti in slovenščine razmišljali ter likovno in literarno ustvarjali na to temo.

Na regijski del natečaja so se s svojimi likovnimi izdelki uvrstili: Lara Knehtl, Žan Grušovnik, Alex Breber, Tin Kuntner, David Glavendekić, Taisiia Grigoreva, Daša Babič, Neli Mar, Domen Knehtl, vsi iz 5. c razreda. Z literarnimi deli pa so se uvrstili Sara Obrovnik, Matija Podlogar, Hana Štelcer, Tia Majster iz 5. c, Tiana Gostenčnik iz 5. b in Zarja Marčič iz 7. b.

Na državni del natečaja so se uvrstili:

• na likovnem področju: Lara Knehtl, Žan Grušovnik in Alex Breber iz 5. c
  • na literarnem področju: Tiana Gostenčnik iz 5. b, Zarja Marčič iz 7. b in Tia Majster iz 5. c

Vsi uvrščeni učenci so prejeli priznanja.

Čestitamo.

Mentorici učencem sta bili: Renata Štritof in Andreja Kljajič