Varna pot v šolo

Prometno varnostni načrt 2018

Varna pot v šolo:

PREVOZI

Vsi učenci, ki so od šole oddaljeni več kot 1 km, imajo zagotovljen brezplačen prevoz. Prav tako je za vse te učence organizirano varstvo.

Starši učencev prvih razredov dobijo povrnjene prevozne stroške .

VARNA POT V ŠOLO

Otrok naj odide v šolo pravočasno. Hodi naj po pločniku, sicer pa po levi strani ceste, v nasprotni smeri kot poteka promet. Mlajše otroke, posebej prvošolčke, večkrat poučite o nevarnostih na cesti. Pokažite jim, kje in kako lahko prečkajo cesto. Učenci prvih in drugih razredov morajo okoli vratu nositi rumene rutice. Če prihajajo ali odhajajo v mraku, naj nosijo svetla odbojna telesa – kresničko.

S kolesi naj prihajajo le učenci, ki so opravili kolesarski izpit. Oseba, (84. člen ZVCP-1). Za lastna prevozna mlajša od 14 let, mora imeti med vožnjo kolesa na glavi pripeto zaščitno kolesarsko čelado

sredstva učencev šola nima organiziranega posebnega nadzora in za njih ne odgovarja. Učencem ne dovolimo, da prihajajo v šolo na rolerjih ali z rolkami.