OBISK IGORJA PLOHLA: Boriti se kot lev Rogi

Ob zaključku projekta Sprejemanje in odnos do invalidnosti, pri katerem smo s tretješolci skozi vse leto izvajali številne dejavnosti, smo povabili na šolo gospoda Igorja Plohla, učitelja v bolnišnični šoli. Tokrat pa smo ga spoznali tudi kot pisatelja. Predstavil nam je svoje knjige, ob zgodbi o levu Rogiju pa tudi svojo osebno izkušnjo – nesrečo in življenje na invalidskem vozičku. Dokazal nam je, da kljub tegobam in nesrečam, ki nas doletijo v življenju, nikoli ne smemo obupati. Njegova zgodba se nas je močno dotaknila.

S predstavitvami, kakršno je pripravil tudi za naše učence 3. in 4. razredov, osvešča mlade o invalidnosti, strpnosti, optimizmu, zdravju, sreči in prijateljstvu. To pa so vrednote, ki bogatijo naše življenje.

Učenci 3. razredov so sodelovali pri nabavi njegovih knjig in jih na predstavitvi podarili šolski knjižnici. Želijo, da jih prebere čim več naših učencev.

Čeprav ne vidiš, slišiš ali hodiš,

vseeno čutiš svet okoli nas.

Veš, kdo te rad ima,

zato prijatelja ostaniva.