PLESALKE BLESTELE NA PODROČNEM TEKMOVANJU ŠPF

V ponedeljek, 15. 5. 2023, je potekalo področno tekmovanje Šolskega plesnega festivala na OŠ Lenart. V konkurenci devetih šol so naše učenke priplesale:

– deklice 4., 5. in .6 razredov v kategoriji solo plesov HIP HOP, POP in LATINO: ekipno 1. mesto
      Posamično so osvojile:
 1. mesto: Iva Trop, 4. b,
 3. mesto: Ema Trop, 6. c,
4. mesto: Lara Ogrizek, 5. b,
5. mesto: Lina Pogačnik, 6. b,
6. mesto: Sara Obrovnik 6. b,
Eva Štanc 6. a je tekmovanje zaklučila v pofinalu.
– deklice 7., 8. in 9. razredov v kategoriji solo plesov HIP HOP, POP in LATINO: ekipno 2. mesto
Posamično so osvojile:
4. mesto: Lelja Panić, 8. a,
5. mesto: Alisa Mihelak, 7. a,

Kropivšek Rubi 7. b, Markuš Laura 7. c, Osebek Zoja 7. c ter Larisa Robič 8. b so tekmovanje zalčkučile med 12 najboljšimi v polfinalu.

– s šolsko plesno skupino (produkcijo) z naslovom Svetovno nogometno prvenstvo so osvojile odlično 1. mesto. V skupini so plesale Lelja Panić 8. a, Maša Vidovič 8. a,  Alisa Mihelak 7. a, Manca Marčič 7. a, Kropivšek Rubi 7. b, Dolinšek Larisa 7. b, Repolusk Lana 7. b, Tjaša Tomše Kemperle 7. b,  Markuš Laura 7. c, Osebek Zoja 7. c ter Ajda Lipovnik 7. c.

Z odličnimi rezultati so se učenke 7., 8. in 9. razreda uvestile uvrstile na državno tekmovanje v v Šolskem plesnem festivalu ekipno v solo plesih in s šolsko plesno skupino, ki bo 2. 6. 2023 v Ajdovščini. Za učenke 4., 5. in 6. razreda se tekmovanje zaključi na regijskem nivoju.

Vsem učenkam ISKRENE ČESTITKE!
Zahvala pa tudi plesnima učiteljicama Nastasji in Nini, ki dekleta pripravljata in navdušujeta nad plesom.

Rosana Pirš