SODELOVANJE NA REGIJSKEM OTROŠKEM PARLAMENTU

V četrtek, 25. marca 2021, je potekal 31. regijski  OTROŠKI PARLAMENT® na temo »MOJA POKLICNA PRIHODNOST«. Zaradi epidemiološki razmer so se mladi parlamentarci srečali preko videokonferenčne platforme ZOOM. Našo šolo sta zastopala predsednik šolske skupnosti Matevž Robnik iz 8. a in podpredsednica Ariana Lešnik iz 8. b.

Program OTROŠKI PARLAMENT® poteka v Sloveniji že od leta 1990 in predstavlja obliko neformalnega učenja za aktivno državljanstvo ter vzgojo za demokratičnost in multikulturnost.

Naša učenca sta skupaj z drugimi razpravljala in izmenjevala izkušnje o poklicni prihodnosti mladih v Sloveniji, Evropi, svetu. Poudarek je bil na poklicih sedanjosti in prihodnosti, poklicnih pričakovanjih, skrbeh, znanjih in veščinah, o poteh, ki nas pripeljejo do poklica. Seveda niso zaobšli trenutne situacije in so razpravljali tudi o vplivih Covid-19 na izbiro poklica.

Mentorica Renata Štritof