ZASEDAL JE OTROŠKI OBČINSKI SVET OBČINE RUŠE

Na pobudo županje Občine Ruše gospe Urške Repolusk se je v tednu otroka sestal otroški občinski svet. Seje so se udeležili predstavniki oddelčnih skupnosti naše šole. Po pozdravnem nagovoru županje in ugotovitvi sklepčnosti so mladi svetniki imenovali otroškega župana Sama Štelcerja iz 9. b. Skupaj s predstavnikoma Zdravstvenega doma dr. Adolfa Drolca Maribor smo obravnavali aktualno problematiko COVID-19, predpisane ukrepe in stiske pri mladih ter vire pomoči. V nadaljevanju je Laura Horvat iz 6. c županji in predstavnikom Občine Ruše predstavila prostovoljske aktivnosti na naši šoli. V zaključku seje so naši učenci z novim otroškim županom na čelu podali predloge za dvig kakovosti življenja in bivanja občanov. Vse pobude so skrbno zabeležene, vodstvo občine se bo potrudilo, da jih v največji možni meri uresniči. Učenci so ponosni, da Občina Ruše upošteva glas otrok.

Mentorici šolske skupnosti Renata Štritof in Milojka Poš

Vir fotografij: Laura Šoštarić (Občina Ruše)