ZASEDAL JE OTROŠKI OBČINSKI SVET OBČINE RUŠE

Na povabilo županje Občine Ruše gospe Urške Repolusk se je v Tednu otroka®, v sredo, 9. oktobra 2024 sestal otroški občinski svet. Seje, ki je bila že šesta po vrsti, se je udeležilo 19 naših učencev – predstavnikov oddelčnih skupnosti naše šole. Po pozdravnem nagovoru županje in ugotovitvi sklepčnosti so mladi svetniki imenovali otroško županjo, to je postala Alisa Mihelak iz 9. a in podžupanjo Hano Štelcer iz 8. b.

Na sejo je bila povabljena gospa Katja Ugarčić iz društva Znanje za življenje in na temo ob Tednu otroka: Otrok, nepopisan list spregovorila o osebni izkušnji. Izpostavila je, da bi tudi odrasli morali večkrat pogledati skozi otroške oči. Povabila je vse mlade, da čim bolj raziskujejo, da sprašujejo, da so odprti in da bo njihov list čim bolj popisan.

V zaključku seje so naši učenci podali svoje ideje in predloge za boljše življenje otrok v naši občini. Njihove pobude so skrbno zabeležene, vodstvo občine se bo potrudilo, da jih v največji možni meri uresniči. Učenci so ponosni, da Občina Ruše upošteva njihov glas pri sooblikovanju življenja in bivanja v lokalni skupnosti.

Več na: https://www.facebook.com/watch/?v=544773304906445

Zapisala: Renata Štritof, mentorica šolske skupnosti