DRUŽENJE PRVOŠOLČKOV Z UPORABNIKI VDC POLŽ RUŠE

Naši prvošolčki so nestrpno čakali, da napoči čas, ko obiščemo uporabnike in strokovne delavce VDC POLŽ Maribor – enoto v Rušah. V mesecu februarju smo se tako odpravili na obisk. Družili smo se z uporabniki, spoznavali, kako preživljajo dneve, pomagali pri zlaganju setov in pod vodstvom strokovnih delavcev enote izdelovali iz gline presenečenje za mamice. Bilo je veselo in zabavno. Vsi skupaj smo ponovno spoznali, da smo ljudje res različni, da nekateri zmorejo več, drugi malo manj, a najpomembnejše je spoznanje, da si vsi želimo živeti v svetu, kjer smo sprejeti in enakovredni. Naše učence vzgajamo v spoštovanju raznolikosti, solidarnosti in strpnosti do soljudi. Na enoti VDC Polž v Rušah smo preživeli dva lepa petkova dopoldneva.

Zapisala: Renata Štritof