SPREJEM PRVOŠOLCEV V ŠOLSKO SKUPNOST

Ob pričetku Tedna otroka® smo v ponedeljek, 2. 10. 2023 sprejeli naše prvošolce v šolsko skupnost OŠ Janka Glazerja Ruše. Letošnja tema tedna otroka je ZAKAJI IN ZATOJI RADOVEDNOSTI. Najpogostejše otroško vprašanje je “zakaj”, odgovor pa se pogosto začne “zato”. Radovednost nam pomaga odkrivati in razumeti svet. Tudi našim prvošolčkom želimo, da bi veliko spraševali in se tako učili.

Učenci šole in zaščitniki so jim pripravili lep sprejem s kulturnim programom, gospod pomočnik ravnatelja pa jim je namenil spodbudne besede ob začetku njihove osnovnošolske poti.

Poudarili smo tudi pomen branja in sodelovanja v bralni znački. Na naši šoli veliko beremo in to že od prvega razreda. Kot povabilo in spodbudo k branju, je Društvo Bralna značka, v sodelovanju z Zvezo prijateljev mladine Slovenije, podarila vsem slovenskim prvošolcem slikanico Hiša selivka, avtorja Marka Kravosa, z ilustracijami Erike Cunja. Verjamemo, da jo bodo naši najmlajši z veseljem prebirali.

Prvošolcem želimo, da bi se v naši šoli prijetno in varno počutili.

Zapisala: Renata Štritof