ZASEDAL JE OTROŠKI OBČINSKI SVET OBČINE RUŠE

Na vabilo županje Občine Ruše gospe Urške Repolusk se je v Tednu otroka®, v sredo 4. oktobra 2023 sestal otroški občinski svet. Seje, ki je bila peta po vrsti, se je udeležilo 24 naših učencev – predstavnikov oddelčnih skupnosti naše šole. Po pozdravnem nagovoru županje in ugotovitvi sklepčnosti so mladi svetniki imenovali otroškega župana, to je postal Jaka Kološa iz 8. b in podžupanjo Aliso Mihelak iz 8. a. Povabljena gostja, gospa Anka Fingušt, je predstavila Dnevni center za otroke in mladostnike Maribor, ki je poznan pod imenom Dnevni center Pika in nudi otrokom in mladostnikom psihosocialno podporo, učno pomoč in prostor za kvalitetno preživljanje prostega časa.

V zaključku seje so naši učenci podali svoje ideje in predloge za boljše življenje otrok v naši občini. Njihove pobude so skrbno zabeležene, vodstvo občine se bo potrudilo, da jih v največji možni meri uresniči. Učenci so ponosni, da Občina Ruše upošteva glas otrok.

Zapisala: Renata Štritof, mentorica šolske skupnosti